Setkání členů KFP Šumava 2014

12/12/2014

Podzimní setkání členů Klubu fotografů přírody proběhlo ve dnech 10 - 12. října 2014 na Šumavě. Zúčastnilo se nakonec dvanáct členů, ale věřím, že nebýt zdravotních či rodinných komplikací některých z přihlášených, mohlo být toto setkání jistě zajímavější.

V pátek se většina zúčastněných ubytovala v ubytovně správy NP Šumava v Hartmanicích a odtud jsme následující dva dny vyráželi fotografovat podzimní šumavskou krajinu okořeněnou slunečním počasím a mlžnou inverzí. V sobotu jsme se celodenní procházkou Povydřím věnovali řece Vydře. V jejích malebných zákoutích si každý určitě našel nějaký motiv pro fotografování i přesto, že krajinu fotografuje většina z nás jen okrajově. Večer se pak nesl hlavně duchu vyprávění a zážitků z fotografování, které bylo doplněno promítáním fotografií a videí některých z nás.V neděli časně ráno jsme pak vyrazili na rozhlednu Sedlo, abychom stihli svítání a východ slunce s pohledem z vnitrozemí na osvícené šumavské vrcholy a hrad Kašperk. Bohužel ranní inverze nebyla dost silná a lehký opar tak mírně kazil naše původní očekávání a představy. Po návratu na ubytovnu a po snídani jsme se rozloučili a rozjeli do svých domovů.

Doufám, že tato akce byla hlavně setkáním dobrých lidí se stejnou vášní k fotografování a i přesto, že nejde vždy splnit očekávání všech, tak to byl příjemně strávený víkend s partou pohodových lidí.

Text Marek Drha

Foto Vaclav Suchý a Petr Štola