ZAJÍMAVOSTI

Poslední úpravy: 20 August 2022 13:14:33

Setkání KFP ve Štířím dole 2018

11/03/2018

Už po několikáté se sešli členové Klubu fotografů přírody v krásném prostředí penzionu Štíří Důl u Krucemburku. Ani velké mrazy, které přišly někde z východu, neodradily partu kamarádů, aby dorazili a využili nabídky fotografování sokolnicky vedených dravců, které při svém workshopu v sobotu předváděl profesionální sokolník Eda Školoud.

Prokřehlé ruce a občasné poryvy ledového větru nám skvělou náladu nedokázaly pokazit. Tradiční špičkování mezi "Kanonisty a Nikonisty" jen fotografování příjemně okořenilo. Dravci létali skvěle a každý si jistě přinesl spoustu krásných záběrů. Vyfoukaní, ale spokojení jsme po skončení fotografické akce se sokolníkem zasedli v příjemném prostředí penzionu ke kávě, pohovořili o dravcích a fotolovech.

Na večerním programu byla schůze klubu fotografů. Po nezbytném projednání všech důležitých náležitostí, které se týkají chodu Klubu a akcí v tomto roce byl přijat nový člen prof. RNDr. Jan Kopecký CSc., který nám přivezl ukázat pár krásných fotografií ze své tvorby. Nutno podotknouti, že pálenka z domácích surovin byla skvělou tečkou za jeho přijetím do klubu fotografů.

Povídalo se dlouho do noci, vtipy, historky z fotolovů. Druhý den po probuzení do ještě mrazivějšího rána a po příjemném posezení u snídaně jsme se rozjeli k domovům.

Foto: Antonín Havlát

Foto: Michal Hrnčíř