ZAJÍMAVOSTI

Poslední úpravy: 30 September 2019 17:42:41

Setkání KFP ve Štířím Dole na Vysočině - říjen 2018

30/09/2019

Již počtvrté jsme se sešli v sympatickém rekreačním středisku Štíří Důl ve Ždírci nad Doubravou uprostřed Českomoravské vysočiny ve dnech 12. - 14. 10. 2018. Je to velice malebný kraj, stranou od hlavních komunikací a větších měst, oáza klidu, pravý ráj pro fotografy přírody a zejména krajináře.

Počasí nám přálo - slunce, mírný vítr, jen chladnější rána a večery nenápadně upozorňovaly, že podzim je již tady. Okolní lesy byly opravdu nádherně zbarvené.

Na programu jsme měli opět fotografování dravců, které nám velice profesionálně předváděl pan František Kunc s manželkou a synem.

Večer jsme probírali klubové záležitosti a přijali nového člena Petra Chotěbora do klubu. Samozřejmě zbyl i čas na promítání, prohlížení zajímavých publikací a poklábosení - najednou byla půlnoc a přesto se nikomu ještě spát nechtělo. Zřejmě tomu napomáhala i téměř rodinná atmosféra penzionu.

Hostem KFP byl i známý filmař Zdeněk Kouřil, který točí přírodovědné dokumenty. Doprovázela ho nerozlučná kamarádka teriérka Betina. Z. Kouřil nabídnul výboru KFP výrobu propagačního DVD.

V neděli se ještě někteří z nás vydali za krásami Vysočiny, aby je fotograficky zvěčnili a potom i oni zamířili domů.

Fotografie: Antonín Havlát, Petr Chotěbor a Milan Slavinger, Text Jan Kusolits