ZAJÍMAVOSTI

Poslední úpravy: 11 January 2020 16:16:30

Podzimní Šumava 2019

11/01/2020

Na počátku října 2019 jsme se na víkend rozhodli navštívit Šumavu, výchozím bodem byla ubytovna NP Šumava v Hartmanicích. Původně byla výprava plánována jako podzimní setkání klubu, z čehož sešlo, a tak jsme se na místě nakonec sešli v již ověřené sestavě s Janem Kusoličem, který dorazil i se svým synem Petrem. Na plánovaný víkend se však slušně ochladilo, a proto nás přivítalo deštivé počasí a teploty držící se pod pěti stupni.

Z uvedených důvodů jsme strávili sobotu ve výběhu rysa obecného a neděli pro změnu u vlků. I přes nepřízeň počasí, neochotu rysů vyjít ven na déšť a několikahodinové mrznutí se nám je však nakonec vyfotografovat podařilo. Nedělní výlet do vlčího výběhu pak byl vyloženou odměnou, protože se nám několikrát pěkně ukázali a proběhli před objektivy, i počasí se zlepšilo a bylo i trochu světla. Mohli jsme tak vlky obdivovat z relativní blízkosti, kdy i mnou použitá čtyřstovka byla moc dlouhá, a také částečně pozorovat jejich chování. U vlčího výběhu se k nám připojil Roman Liebzeit, fotograf, rybář a včelař z Českého lesa.

Večery byly zpestřeny tradičním probíráním fotek, dobrými nápoji a také setkáním s Mirko Hainem a Janou Blahníkovou.

Vzhledem k počasí výlet nesliboval velké fotografické úspěchy. Z těchto nepříznivých vyhlídek se však vyklubal příjemně strávený víkend s řadou pěkných fotek a zážitků, víc jsme si ani nemohli přát!.

Fotografie a text Petr Chotěbor