Novinky a články

Poslední úpravy: 20 August 2022 13:28:23

Zemřel fotograf přírody Eduard Studnička

11/05/2022

Dne 25. dubna 2022 zemřel v Praze ve věku nedožitých 80 let Eduard Studnička, profesionální fotograf přírody, autor snímků s tématikou zvěře a myslivosti, čestný člen Klubu fotografů přírody při ČMMJ.

Eduard Studnička fotografoval od roku 1962, profesionálně od roku 1987, kdy byl přijat do Svazu výtvarných umělců. Nebyl jen fotografem přírody, fotografoval také domácí zvířata, koně, krajinu i architekturu. Jeho fotografie byly publikovány ve více než dvou stovkách knih pro děti i dospělé, v monografiích o zvěři a publikacích o myslivosti, v odborných časopisech a kalendářích.

Za svou práci získal mnohá významná ocenění u nás i v zahraničí. V roce 1997 mu byla udělena Umělecká cena ČMMJ. Je nositelem vyznamenání ČMMJ "Za zásluhy o myslivost" I. až III. stupně.

Odešel výborný fotograf, člověk, na kterého se nezapomíná a náš kamarád.

Čest jeho památce.

Text: Klub fotografů přírody při ČMMJ