Novinky a články

Poslední úpravy: 30 September 2022 19:32:07

Účast KFP na konferenci ČSO v Mikulově - září 2022

30/09/2022

Ve dnech 23. - 25.09.2022 jsem se zúčastnil jako zástupce KFP konference České společnosti ornitologické v Mikulově, jejíž jsem rovněž členem. Konala se opět na mikulovském zámku, přijelo tam zhruba 300 lidí - kromě členů ČSO i hosté partnerských organizací ze Slovenska, Velké Británie, Ruska a Ukrajiny. Program byl bohatý - přednášky a exkurze - a nálada vynikající.

Náš klub se představil formou posteru (náš banner) a nikoliv přednášky, ale i tak vzbudil zájem účastníků - letáčky šly na odbyt, přímo mne oslovilo několik desítek lidí, několik mladých fotografů přírody dokonce projevilo přání vstoupit do klubu. Kromě toho jsem dohodl spolupráci s RNDr. Alenou Klvaňovou, šéfredaktorkou časopisu ČSO Ptačí svět (vychází 4x ročně) - náš klub tam může pravidelně přispívat.

ČSO vlastní několik ptačích parků v celé ČR, které jsou volně přístupné veřejnosti, ovšem fotografování je lepší dohodnout předem s jejich správci - podařilo se mi vyjednat s ing. Tomášem Pospíšilem, což je místopředseda výboru ČSO, abychom tam měli bezproblémový přístup.

Na závěr jsem se zúčastnil ornitologické exkurze na Mlýnský rybník.

Z mého pohledu šlo o zdařilou akci co se týče záměru výboru KFP - zviditelnit náš klub nejen mezi myslivci: ČSO má dnes již 6.600 členů, z nichž mnoho fotografuje přírodu a tak se časem mezi nimi jistě najdou lidé, kteří budou mít opravdový zájem o náš klub, vstoupí do něj a snad ho i posunou dál . . .

Text a foto: Jan Kusolič