Novinky a články

Poslední úpravy: 16 June 2023 21:08:30

KFP na Národní výstavě myslivosti v Brně

16/06/2023

Ve dnech 22. - 26. 4. měl po dlouhých letech Klub fotografů přírody umístěn svůj stánek v rámci myslivecké výstavy ČMMJ mezi ostatními kluby. Výstava se konala na brněnském výstavišti v pavilonu G1 u příležitosti 100 let české myslivosti souběžně s veletrhem Animal Tech a výstavou hospodářských zvířat. Stánek klubu jsme koncipovali jako ukázku pokroku fotografické výbavy a fotografií od doby analogové až po poslední bezzrcadlovou techniku, dále byly k nahlédnutí publikace klubu, brožura vydaná k 30 - ti letům existence klubu, nabízené byly letáky a na instalované obrazovce běžela smyčka dalších fotografií členů KFP. Návštěvnost výstavy v pavilonu byla vysoká, často bylo velmi obtížné se v davu návštěvníků pohybovat. Náš stánek poutal pozornost zejména vystavenou analogovou, knihy byly rovněž často prolistovány a nezřídka se zastavovali i fotografové za účelem výměny zkušeností se současnou fototechnikou. Nejvíce nás těšilo několik potenciálních zájemců o členství v klubu, z nichž jeden se již oficiálně přihlásil. Náš místopředseda, Jan Kopecký, přednášel po oba dva víkendové dny na blízkém podiu o fotografování přírody. Jeho prezentace byla velmi poutavá a vždy zaplnila všechna dostupná místa před podiem.

Výstavu a účast klubu na ní hodnotím čistě pozitivně, ještě jednou tímto děkuji všem, kdo byli nápomocni! Program ČMMJ byl rovněž velmi poutavý a témata přednášek zajímavá. Ostatní vystavovatelé v pavilonu jako například Česká Zbrojovka nebo výrobci optiky ještě zvyšovali atraktivitu výstavy. Část foto-obrazů KFP byla poskytnuta ČMMJ jako součást putovní výstavy 100 let ČMMJ - Odhalte tajuplný svět myslivce, která bude do konce roku umístěna na hradě Špilberk.

Text: Petr Chotěbor; Foto: Petr Chotěbor, Jan Kusolič