Novinky a články

Poslední úpravy: 15 July 2023 22:39:43

Členská schůze Klubu fotografů přírody 2023

15/07/2023

Schůze se konala v osvědčeném penzionu Nová Hospoda nedaleko Českých Budějovic s výbornou kuchyní a pěkným ubytováním za velmi přijatelnou cenu, a to ve dnech 5.-8.kvetna. Celkem přijelo 16 členů a kandidátů na členství v KFP. Pobyt byl prodloužen o pondělí 8. května (státní svátek). Jako pravidelně, byla členská schůze kombinována s fotografováním ptáků na jihočeských rybnících. I když nám počasí příliš nepřálo, podařilo se vyfotografovat vzácnější i méně vzácné obyvatele jihočeských rybníků, kolpíky, pisily, tenkozobce, kvakoše, několik druhů volavek i menší bahňáky.

Na členské schůzi, která se konala v sobotu večer, bylo kromě běžné agendy důležitým bodem přijetí nových členů KFP. Ze "starších" nových členů byli přijati Tomáš Čmuchálek a Zdeněk Cimburek, a dva mladíci, Vojta Gregor a Tomáš Sieger. Všichni nově přijímaní prezentovali svoje vesměs velmi kvalitní fotografie. Jako vždycky se na členské schůzi závěrem promítaly a diskutovaly fotografie členů. Po celou schůzi nám partnerka jednoho z členů Eva servírovala výborné občerstvení v podobě různých dobrot, za což jí patří ještě jednou veliký dík!

S ohledem na nově přijímané členy Klubu, kteří výrazným způsobem přispějí ke snížení věkového průměru, se zdá, že se začalo "blýskat na lepší časy".

Text: Jan Kopecký; Foto: Jan Kopecký, Petr Chotěbor, František Říha, Antonín Havlát, Jan Kusolič