O KLUBU

KRONIKA Klubu

Organizační řád Klubu fotografů přírody při ČMMJ

I. Název a sídlo

• Název klubu: Klub fotografů přírody při ČMMJ (dále jen „Klub“).
  • Sídlo: Jungmannova 25, 115 25 Praha 1
  • Klub je zřízen ve smyslu § 9 Stanov ČMMJ
  • Klub registruje Sekretariát ČMMJ
  • Klub je organizační složkou ČMMJ
  • Klub má působnost na území ČR

II. Poslání Klubu
Hlavním posláním Klubu je zejména:

• Sdružovat vyspělé fotografy zvěře a přírody
  • Propagace a popularizace fotografie přírody a zvířat.
  • Propagace přírody, její ochrany a myslivosti.
  • Vytváření podmínek pro odbornou a vzdělávací činnost členů.
  • Vytváření podmínek pro realizaci soutěží.
  • Pořádání přehlídek autorských děl zejména při akcích ČMMJ a akcích pod záštitou ČMMJ.
  • Spolupráce při propagaci s organizačními jednotkami, složkami a kluby ČMMJ, ostatními celostátními mysliveckými organizacemi, mysliveckými sdruženími při jejich popularizaci.

III. Hospodaření klubu 1. Klub hospodaří podle schváleného rozpočtu ČMMJ.

IV. Členství v klubu

• Členem Klubu se mohou stát aktivní autoři, kteří se zabývají některou z činností uvedenou v poslání klubu:
    • občané ČR starší 15 let,
    • občané členských států Evropské unie, kteří mají zájem o činnost v Klubu fotografů
  • O přijetí rozhoduje členská schůze Klubu na základě podání písemné přihlášky a předložení ukázky již realizovaného díla.
  • Členství zaniká:
    • vystoupením na základě písemného doručení vystoupení Výboru klubu,
    • vyloučením na základě rozhodnutí členské schůze klubu,
    • neuhrazením klubového příspěvku do 31.3. příslušného roku,
    • zánikem Klubu,
    • úmrtím člena,

V. Práva a povinnosti členů

• Členové mají právo:
    • zúčastnit se jednání členské schůze,
    • volit a být voleni do Výboru klubu,
    • účastnit se akcí Klubu a akcí ČMMJ,
    • navrhovat body programu členské schůze Výboru klubu.
  • Členové jsou povinni:
    • dodržovat Organizační řád klubu,
    • uhradit roční klubový příspěvek nejpozději do 31.3. příslušného roku
    • zdržet se jednání, které by poškozovalo zájmy a poslání Klubu a ČMMJ
    • umístit nejméně 12 snímků za rok na webové stránky společné fotobanky Klubu
    • zúčastnit se nejméně jedním snímkem ročně každé fotosoutěže pořádané nebo spolupořádané Klubem
  • Člen může být z Klubu vyloučen, jestliže opakovaně porušil Organizační řád klubu. O vyloučení rozhoduje členská schůze klubu nadpoloviční většinou hlasů všech přítomných členů Klubu.

VI. Orgány klubu
Orgány Klubu jsou:

• Členská schůze klubu,
  • Výbor klubu

VII. Členská schůze klubu

• Členská schůze klubu je nejvyšším orgánem klubu a do její působnosti patří:
    • volit šestičlenný Výbor klubu včetně jeho představitelů (prezident, víceprezident, finanční manager, členové) a publikační radu
    • schvalovat Organizační řad klubu a jeho změny,
    • projednávat výsledek hospodaření a rozpočet Klubu,
    • rozhodovat o minimální výši klubového příspěvku
    • přijímání a vylučování členů
  • Členská schůze se koná jedenkrát za kalendářní rok, nejpozději do konce února příslušného roku. Svolává ji prezident klubu písemnou nebo elektronickou formou pozvánkou s uvedeným programem jednání.
  • Na členské schůzi se rozhoduje hlasováním prostou většinou hlasů všech přítomných členů. V případě rovnosti hlasů rozhoduje hlas předsedy.
  • Součástí jednání první chůze v příslušném roce musí být zpráva prezidenta o činnosti Klubu v uplynulém roce, zpráva pokladníka o aktuálním počtu členů a výsledku hospodaření za uplynulý rok a hlasování o výši členského příspěvku na příslušný rok.
  • Zastoupení na členské schůzi není možné.

VIII. Výbor klubu

• Výbor klubu je výkonným orgánem Klubu a řídí jeho činnost.
  • Prezident a viceprezident jsou statutárními zástupci Klubu. Jeden ze statutárních zástupců se účastní jednání Sboru zástupců ČMMJ s právem hlasovacím.
  • Výbor klubu zasedá nejméně jedenkrát za příslušný kalendářní rok.
  • Prezident klubu zodpovídá za řádné vedení písemností klubu, úzce při tom spolupracuje s pokladníkem Klubu.
  • Pokladník Klubu je pověřen členskou evidencí a vedením ekonomické agendy Klubu.
  • Výbor klubu rozhoduje hlasováním prostou většinou hlasů všech přítomných členů. V případě rovnosti hlasů rozhoduje hlas předsedy.
  • Do působnosti Výboru klubu patří zejména:
    • realizace poslání Klubu,
    • příprava rozpočtu a dohled nad jeho plněním,
    • plnění usnesení Členské schůze klubu a usnesení Sboru zástupců ČMMJ,
    • vedení evidence členů Klubu prostřednictvím pokladníka klubu,
    • podávání informací o činnosti Klubu nejméně jedenkrát ročně v časopisu Myslivost
    • příprava podkladů a jejich včasné rozeslání písemně nebo elektronicky s dostatečným předstihem všem členům Klubu před členskou schůzí
  • Funkční období Výboru klubu je 3 roky

IX. Zánik klubu

• O návrhu na zrušení Klubu rozhoduje členská schůze prostou většinou všech členů Klubu.
  • Členská schůze zvolí člena, který provede administrativní úkony směřující k výmazu Klubu z evidence sekretariátu ČMMJ.

X. Závěrečná ustanovení

• Tento Organizační řád byl projednán a schválen členskou schůzí Klubu fotografů přírody při ČMMJ
  • dne 4. dubna 2009 a tímto dnem nabyl účinnosti